Stosowanie termometrów bezdotykowych

Każdy rodzic dba o zdrowie i komfort swoich dzieci, zwłaszcza w wieku niemowlęcym, w przypadku gdy mimo największych starań maluszek ulega chorobie pierwszym krokiem jest mierzenie temperatury. Do tego celu najlepiej zastosować termometr bezdotykowy, który jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż gwarantuje najwyższy komfort i dokonuje pomiaru bardzo szybko i przede wszystkim dokładnie.

Stosowanie termometrów bezdotykowych

Zalety termometru bezdotykowego

Producenci termometrów zdają sobie sprawę, że zmierzenie temperatury u mniejszych dzieci jest dość trudne i kłopotliwe, w celu uniknięcia płaczu i ucieczek najmłodszych powstał termometr bezdotykowy. Na zwykle dużym wyświetlaczu pojawia się wartość temperatury ciała i na tej podstawie można stwierdzić, czy coś złego zaczyna dziać się w organizmie dziecka, czy też jest to chwilowy spadek aktywności ruchowej. Co najlepsze termometr bezdotykowy może również z powodzeniem zmierzyć temperaturę otoczenia oraz płynów, co pozwala na stwierdzenie, czy w pomieszczeniu panują odpowiednie warunki do przebywania. Takim urządzeniem można zmierzyć temperaturę nawet podczas snu dziecka, wówczas jest najbardziej spokojne, nie ma potrzeby generowania dla niego dodatkowego stresu. Niektóre marki kierują do sprzedaży specjalne zestawy gorączkowe, w których oprócz termometru bezdotykowego znajdują się kompresy żelowe skutecznie obniżające temperaturę ciała. Zestaw zawiera również kompresy o przeciwnym działaniu – chłodzącym – przydatne w niwelowaniu skutków oparzeń, w przypadku których szybkość działania jest najważniejsza, ze względu na delikatny naskórek maleństwa. Stosując sam termometr bezdotykowy, najważniejsze jest dokładne zapoznanie się z instrukcją obsługi i przechowywanie urządzenia z daleka od dzieci. Zabrania się rozbiórki termometru na części, aby prawidłowo odczytać wynik, należy zastosować właściwą technikę, co wymaga przede wszystkich wprawy.

Skuteczność i dokładność termometrów bezdotykowych

Skuteczność, jaką wykazuje się termometr bezdotykowy jest imponująca, nie ma konieczności odrywania dziecka od zabawy, czy ze snu, by dokonać pomiaru temperatury i potwierdzić lub wykluczyć rozwój infekcji. Wszechstronność zastosowania pozwala na zmierzenie parametru również przy skroni, co może zostać niezauważone przez maluszka, niektóre dzieci bowiem reagują na termometr histerią, w tym przypadku łatwo tego uniknąć. Rodzic może również bez problemu kontrolować ewentualne zmiany w temperaturze, gdyż termometr bezdotykowy w niektórych wersjach ma określoną pamięć poprzednio dokonywanych pomiarów. W ten sposób można stwierdzić, czy pomoc medyczna jest niezbędna, czy też wystąpił chwilowy spadek formy u dziecka. Termometr bezdotykowy od profesjonalnych firm można skutecznie czyścić, oczywiście przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Do tego celu stosuje się miękką ściereczkę uprzednio nasączoną alkoholem lub wodą, czyści się nią czujnik oraz samą obudowę urządzenia. Niektóre termometry bezdotykowe nie są wodoszczelne, dlatego zaleca się unikanie całkowitego zanurzania w wodzie, gdyż występuje realne ryzyko uszkodzenia.