Zastosowanie olejku herbacianego w trosce o urodę

Olejki eteryczne mają zastosowanie wszechstronnej. Olejek z drzewa herbacianego wykorzystywany jest między innymi do aromaterapii, inhalacji, która będzie przynosi ulgę w dolegliwościach chorobowych. Olejek herbaciany to również bardzo często składnik kosmetyków przeznaczonych do pielęgnowania skóry tłustej

Czym tak naprawdę jest olejek z drzewa herbacianego?

Drzewo herbaciane jest uprawiane głównie na plantacjach na terenie Australii i Nowej Zelandii, do Europy przywieziono w latach 20 ubiegłego wieku. Jest to roślina lecznicza, której właściwości prozdrowotne poznali już Aborygeni. Rdzenni mieszkańcy kontynentu australijskiego wykorzystywali ją do dezynfekowania ran i leczenia oparzeń skóry. Pierwsi kolonizatorzy Australii wykorzystywali liście tego właśnie drzewa do tworzenia leczniczej herbaty, która zastępowała im tę prawdziwą. Można nadmienić, że olejek z drzewa herbacianego uzyskiwany jest w ramach destylacji parowej.

Zastosowanie olejku herbacianego w trosce o urodę

Wszechstronne stosowanie olejku herbacianego

Unikalne właściwości olejki to przede wszystkim dwa składniki tam się znajdujące a więc cyneol, który jest cenny w chorobach przeziębieniowych oraz terpinen 4 – ol, który działa pozytywnie w przypadku uszkodzenia skóry. Stosowany będzie do pielęgnacji skóry sto osób, które maja problemy z grzybicą oraz potliwością, a także u osób, które mają problemy z jamą ustną czy parodontozą.

Olejek znajduje również zastosowanie w przypadku walki z infekcjami górnych dróg oddechowych, ponieważ wykazuje działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe. Kilka kropel dodanych do szamponu będzie pomagać w leczeniu wszawicy. Rodzice mogą wykorzystywać go jako środek do prania, który będzie odkażał dziecięcą pieluszkę, ponieważ ma właściwości antyseptyczne.

Olejek nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 3 roku życia a także w przypadku kobiet w ciąży. Ostrożność stosowania tego produktu powinny zachowywać osoby, które stosowały wcześniej inne olejki eteryczne i pojawiały się u nich reakcje alergiczne.

Olejek z drzewa herbacianego w kosmetyce

Kosmetyki z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego są rekomendowane osobom, które mają skórę tłustą, która ma skłonności do problemów skórnych między innymi do trądziku. Pojawiać się mogą również rozszerzone pory. Olejek ten jest składnikiem produktów kosmetycznych i ma działanie przeciwzapalne, antyseptyczne oraz będzie wysuszał zmiany trądzikowe. Dodatkowo zwalcza bakterie tlenowe, które są odpowiedzialne za powstawanie zmian skórnych. Produkty kosmetyczne z olejkiem herbacianym to między innymi żele do mycia twarzy z olejkiem, toniki do jej odświeżania, kremy. Można kupować gotowy produkt z olejkiem w składzie albo dolewać kilka kropli do kosmetyków i aplikować na skórę. Dodanie olejki do maseczki do twarzy pogłębiać będzie również jej oczyszczające działanie. Będzie można również zauważyć działania przeciwbakteryjne. Stosowanie glinek kosmetycznych, które będą uzupełnione o ten olejek to łagodzenie stanów zapalnych i mniejsza widoczność plam po trądziku.

Kilka kropli olejku można także dodawać do toniku i dzięki temu będzie lepiej oczyszczał pory a jednocześnie zwęzi je i może korzystnie wpływać na koloryt skóry. Olejek kosztuje około 6 zlotych za 10 ml i można go również rozcieńczyć i stosować punktowo na wypryski, aby przyspieszać ich zanikanie. Wystarczy kropla tego produktu naniesiona na wykwit przy pomocy patyczka kosmetycznego. Po rozcieńczeniu można aplikować na całą skórę twarzy, ponieważ łatwo się wchłania i stosunkowo szybko. Nie trzeba się obawiać wysuszenia cery.