Dlaczego warto wybrać olejek do brody?

Olejek do brody ma właściwości kondycjonujące. Dzięki niemu Twoja broda będzie zdrowsza i ładniejsza.

Dlaczego warto wybrać olejek do brody?

Co to jest olejek do brody?

Olejek do brody jest specjalnie opracowanym olejem, przeznaczonym do stosowania na brodę. Jest lżejszy i łatwiej się wchłania niż inne rodzaje olejów, np. słonecznikowy. Dzięki niemu Twoja broda będzie ładnie pachnieć przez cały dzień.

Dlaczego warto stosować olejek do brody?

Przeciągnij dłonią po twarzy. To szorstkie, kolczaste uczucie jest wynikiem twardego zarostu. Jest grubszy niż włosy na głowie, dlatego musi być oswojony. Olejek do brody zmiękcza szorstkie włosy. Sprawi, że będą elastyczne i łatwiejsze do stylizacji. Pomoże też w kondycjonowaniu skóry pod spodem, zmniejszając ryzyko swędzenia lub łuszczenia. Olejek z brody ma ładny zapach. Dlatego broda będzie fantastycznie pachnieć przez cały dzień, nie musisz nawet używać wody po goleniu.

Dlaczego warto wybrać olejek do brody?

Kiedy warto zacząć stosować olejek do brody?

Teoretycznie olejek można stosować na dowolnym zaroście, a nawet używać go jako serum na świeżo ogolonej twarzy (pamiętaj, tylko by wybrać odpowiedni). Jeżeli jednak chcesz uzyskać maksymalny efekt i minimalną tłustość, zastosuj go, gdy broda będzie na tyle gruba, że zasłoni skórę. Dlatego musisz mieć przynajmniej 1 cm zarost. Jeśli nie zostanie oswojony, będzie wyglądał na zaniedbany.

Jak i kiedy należy stosować olejek do brody?

Tak, jak w przypadku wszystkich produktów do pielęgnacji, to, jak często należy stosować taki olejek, zależy wyłącznie od Ciebie. Niektóre oleje łatwo się wchłaniają i zmywają, dzięki temu są idealnego do codziennego użytku. Inne mają mocniejsze działanie, dlatego są idealne dla mężczyzn, którzy nie mają czasu na codzienną pielęgnację. Kiedy go użyjesz, warto umyć brodę specjalnym szamponem do brody. Lepiej nadaje się do szorstkich włosów niż zwykły szampon. Teraz osusz brodę i nałóż olej zgodnie z instrukcjami na butelce. Przetrzyj palcami i wygładź brodę.

Olejki są pełne składników odżywczych, takich jak witamina E i  olej migdałowy albo awokado.