Jak odżywić i wydłużyć rzęsy?

Piękne i długie rzęsy to marzenie każdej kobiety. Jeżeli natura ich poskąpiła, istnieją sposoby, jak znacznie poprawić ich wygląd. Jednocześnie zagęścić i wzmocnić, aby niezależnie od stosowanych kosmetyków były w doskonałej formie.

Jak odżywić i wydłużyć rzęsy?

Domowe sposoby na zadbane rzęsy

Naturalne piękno jest obecnie promowane wszędzie – w reklamach, na wybiegach, w Internecie. W ten kanon z całą pewnością nie wpisują się sztuczne, doklejane rzęsy. Znacznie lepiej zadbać o swoje naturalne. Stosując jednocześnie trzy poniższe sposoby, efekty będzie można zauważyć dość szybko – już po kilku tygodniach. Pierwszym z nich jest olejowanie, które kojarzy się głównie z włosami. Do rzęs sprawdzają się równie dobrze. Zwłaszcza olejek rycynowy, kokosowy i migdałowy, ponieważ mają w sobie duże stężenie witam i innych niezbędnych składników. Śledząc wpisy na forach o urodzie, można spotkać się z opinią o pomadce Alterra. Produkt zakupiony w popularnej sieci drogerii może być stosowany w celu wydłużania rzęs. Brzmi nieprawdopodobnie, ale wiele zgodnych opinii sprawia, że warto wypróbować ten sposób. Pomadkę wystarczy rozgrzać w dłoniach i po stopieniu wmasować w nasadę rzęs.

Stosowanie odżywki i suplementów

Kolejnym krokiem do pięknych i długich rzęs jest właściwie dobrana odżywka. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na skład – zbawienne dla rzęs są biotyna, pantenol i glikoproteiny. Poszukując idealnego preparatu warto wypróbować odżywki marek Orphica lub Embryolisse. Sprawdzi się także kosmetyk 2w1 – łączący odżywkę i bazę pod tusz. Trzecim sposobem na odżywienie jest regularne zażywanie tabletek z biotyną w składzie. Pierwsza kuracja powinna trwać przynajmniej 1 miesiąc. Jeżeli do tego dołączy się opisane wyżej dwa sposoby, efekty mogą być dobrze widoczne już po upływie kilkunastu dni. Warto poza tym wszystkim wiedzieć, że stosowanie zalotki może osłabiać mieszków włosowych. W rezultacie rzęsy wypadają, są osłabiane, kruszą się – nie prowadzi to do osiągnięcia estetycznego wyglądu, wręcz przeciwnie. Może dodatkowo zaburzyć pewność siebie.