Jak pozbyć się przebarwień? Poznaj moc roślinnego retinolu!

Przez długi czas retinol stanowił jedyną opcję, jeżeli chciało się skutecznie zredukować przebarwienia. Aktywna postać witaminy A — bo tym właśnie jest retinol — była w tym niezastąpiona i nie miała sobie równych. Jednak to może się zmienić. Poważną konkurencją okazuje się jej roślinna alternatywa. O czym dokładnie mowa, jak działa i w jaki sposób z niej korzystać, aby odnieść jak najlepsze rezultaty?

Bakuchiol — znany od wieków, odkryty na nowo

Choć w komercyjnej kosmetyce bakuchiol — bo to o tej niesamowitej substancji mowa — zaczyna być wykorzystywany od niedawna, to nie pojawił się nagle. W zapiskach sprzed wielu wieków można znaleźć go w medycynie chińskiej i ajurwedyjskiej. Tam używano go w celu leczenia chorób skóry i uśmierzania związanych z nimi objawów. Właśnie tam czekał na dostrzeżenie. I tak w końcu się stało.

Od niedawna bakuchiol jest hitem kosmetycznym i nie zapowiada się, żeby zniknął z drogeryjnych półek. Z jego największych zalet i właściwości na pewno należy wyróżnić:

  • stymulację włókien kolagenu i elastyny do regeneracji,
  • wyrównanie kolorytu skóry,
  • rozświetlenie i wygładzenie skóry,
  • działanie przeciwzmarszczkowe.

Dodatkowo oprócz skutecznego działania bakuchiol ma ogromną przewagę wobec retinolu pod względem skutków ubocznych. Po jego użyciu nie trzeba się bać wystąpienia podrażnień, foto uczuleń czy zaczerwienienia, które zdarzają się pojawiać po wykorzystaniu kosmetyków z aktywną postacią witaminy A.

Jak pozbyć się przebarwień? Poznaj moc roślinnego retinolu!

Jakie kosmetyki wybrać, aby osiągnąć oczekiwany efekt

W zależności od tego, jakiego rodzaju specyfik z bakuchiolem się wybierze, efekt może być różny. Poniżej zostaną przedstawione różne formuły wraz z ich działaniem.

  • Serum — najbardziej skoncentrowana dawka bakuchiolu doskonale nawilży i wypełni skórę, co doda jej blasku.
  • Peeling — połączenie drobinek odpowiadających za złuszczanie mechanicznych z substancjami powodującymi złuszczanie enzymatyczne, co zdecydowanie pomoże w pozbyciu się przebarwień.
  • Krem — bakuchiol w połączeniu ze składnikami nawilżającymi, takimi jak skwalan czy lewn, będzie idealny do odżywienia, regeneracji i uelastycznienia skóry.