Koreańska pielęgnacja w 10 krokach. Jak dbać o cerę w zgodzie z najnowszymi trendami?

Cały świat oszalał na punkcie koreańskiej pielęgnacji, która składa się z aż 10 etapów. Na szczęście, nie wszystkie z nich musimy wykonywać codziennie! Oto, jak według Koreanek należy postępować, aby cieszyć się piękną oraz zdrową cerą.

Kroki 1 i 2 – dwuetapowe oczyszczanie twarzy

Olejek myjący to kosmetyk, za pomocą którego wykonamy staranny demakijaż. Jego tłusta konsystencja świetnie rozpuści nawet wodoodporny makijaż. Należy nakładać go w ilości kilku kropel na suchą skórę, delikatnie masować, a następnie zmyć ciepłą wodą. W kolejnym kroku myjemy twarz delikatnym żelem lub mleczkiem.

Kroki 3 i 4 – tonik i esencja

Po umyciu twarzy następuje pora na użycie toniku. Warto postawić na kosmetyki bez dodatku alkoholu, gdyż mogą one niepotrzebnie wysuszać cerę oraz sprzyjać powstawaniu niedoskonałości. Esencja jest natomiast produktem, który nawilża oraz wspomaga regenerację skóry i należy nanieść ją na twarz tuż po zastosowaniu toniku.

Koreańska pielęgnacja w 10 krokach. Jak dbać o cerę w zgodzie z najnowszymi trendami?

Krok 5 – serum odżywcze

Po lekkim wchłonięciu się esencji należy delikatnie wklepać w skórę serum, które dostarczy jej cennych składników odżywczych oraz witamin. W Korei królują kosmetyki z dodatkiem ekstraktu ze śluzu ślimaka, witamin A, C i E oraz innych, przyjaznych skórze składników.

Kroki 6, 7 i 8 – kremy i ochrona UV

Codziennie należy dbać także o skórę wokół oczu i pielęgnować ją za pomocą specjalnie do tego celu przeznaczonych kosmetyków. Na całą twarz natomiast należy nakładać cienką warstwę kremu nawilżającego, a na niego krem z filtrem UV, który według Koreanek jest najlepszym kosmetykiem przeciwzmarszczowym.

Kroki 9 i 10 – peeling i maska w płachcie

1-2 razy w tygodniu Koreanki zalecają, aby wykonać dokładny peeling. Pozwoli on usunąć ze skóry martwe komórki, wygładzi ją oraz przygotuje na przyjęcie kosmetyków pielęgnacyjnych. Najlepiej korzystać z peelingów enzymatycznych, które nie zawierają grubszych drobinek i bardzo delikatnie złuszczają skórę. 1-2 razy w tygodniu warto także poświęcić 15 min. na wykonanie maseczki w płachcie, która odżywi, odświeży oraz ukoi skórę.