Jak zadbać o brwi?

Zadbane brwi to cel większości kobiet, składają się na to przycinane włoski, odświeżanie wyglądu i prawidłowa pielęgnacja. Najczęściej udajemy się w tym celu do profesjonalnej kosmetyczki, której umiejętności zostały wcześniej sprawdzone. Stanowczo odradza się korzystanie z usług osób, co do których nie ma się pełnego zaufania.

Jak zadbać o brwi?

Ryzyko samodzielnej regulacji brwi

Wykonywanie własnoręcznej regulacji brwi wiąże się z dość dużym ryzykiem, choć nie jest to bardzo trudne. Mimo przekonań o bezproblemowej pielęgnacji, mogą pojawić się w tym zakresie pewne potknięcia. Najbardziej frustrująca jest zdecydowanie różnica w kształcie oraz rozmiarze brwi. Nie wygląda to estetycznie, czasami może stać się nawet obiektem drwin. Dlatego najbardziej bezpieczne będzie oddanie się w ręce specjalisty. Jednak nie można mieć zażaleń, jeżeli efekt zostaje szybko zniwelowany. Jest to bowiem kwestia indywidualna i zależna od tempa wzrostu włosków. Niektóre kosmetyczki stosują innowacyjne metody przycinania brwi, co może nieco wpłynąć na tempo ich wzrostu. W niektórych przypadkach nie przynosi to pożądanego rezultatu. W wielu przypadkach natura bywa silniejsza od umiejętności profesjonalistów w zakresie kosmetyki.

Domowe sposoby na piękne brwi

Cały cykl odrastania brwi trwa zazwyczaj do ośmiu tygodni, wzrost jest cykliczny. Nadużywanie wizyt u kosmetyczki w celu depilacji delikatnych włosków nie działa na ich korzyść. Wręcz przeciwnie, może je dodatkowo osłabić. Przyjmuje się więc, że wizyty raz na cały cykl odrastania jest wystarczający. Odstęp powinien wynosić co najmniej pięć tygodni, nie zaszkodzi cyklicznie wydłużyć ten czas do nawet dwóch miesięcy. Wiele Pań martwi zaczerwienie w okolicy brwi po przeprowadzonym zabiegu. Jest to nie tylko mało estetyczne, ale również dość bolesne i z pewnością niekomfortowe. Sposobem na ten problem może być aplikacja olejku łagodzącego wszelkie podrażnienia. Najlepiej, gdy jego formuła jest wzbogacona aloesem. Czasami może pojawić się wysypka wywołana złuszczaniem się skóry, jednak nie powinno to niepokoić. Jest to całkowicie naturalna reakcja.