Laser wysokoenergetyczny - sposób działania i wskazania do zabiegów

W medycynie stosuje się coraz częściej pionierskie rozwiązania, które znacznie przyspieszają u pacjentów proces powrotu do zdrowia i sprawności. Nowoczesne urządzenia opierają się na zaawansowanych technologiach, dlatego skutecznie usuwają dolegliwości i przyczyniają się do zwiększenia komfortu życia. W stanach zapalnych mięśni, stawów oraz więzadeł pomocny okazuje się na przykład laser wysokoenergetyczny. Terapie prowadzone z jego zastosowaniem mają wysoką skuteczność, a pierwsze efekty można dość szybko zauważyć.

Laser wysokoenergetyczny - sposób działania i wskazania do zabiegów

Jak działa laser wysokoenergetyczny?

W rehabilitacji pourazowej sprawdzi się tak naprawdę każdy laser wysokoenergetyczny w sklepie Astar.pl, ponieważ wytwarzają one spójną wiązkę podczerwieni. Tym samym powstaje oczywiście zależność w postaci długości i mocy stosowanych fal. Zazwyczaj wiązka lasera dociera do głębokości nawet 980 nm, dolną granicą jest natomiast wartość 810 nm. Kierowana w stronę dotkniętych dolegliwościami tkanek podnosi ich temperaturę o około 0,5 stopnia Celsjusza. Często, aby wiązki lasera mogły dotrzeć głębiej, stosuje się je w dwóch różnych wariantach mocy, wówczas mogą dotrzeć nawet 6 centymetrów pod skórę. Jeżeli chodzi natomiast o samo działanie, którym wyróżnia się laser wysokoenergetyczny w sklepie Astar.pl, to najważniejsze jest wywoływanie efektu fotochemicznego. Dzięki niemu wszelkie stany zapalne są blokowane w naświetlanym miejscu, pojawiają się również efekty fototermiczne oraz fotomechaniczne. Rezultatem pierwszego jest szybszy transport tlenu i wartości odżywczych do komórek, drugi natomiast stymuluje głęboki drenaż limfatyczny. Pacjentom coraz częściej oferuje się zabiegi przy użyciu lasera wysokoenergetycznego, ponieważ nie wiążą się z tym żadne skutki uboczne, żadna z podejmowanych czynności nie wywołuje bólu. Dodatkowo, efekty w postaci zmniejszonego bólu są widoczne już po pierwszym zabiegu.

Kiedy warto poddać się zabiegowi laserem wysokoenergetycznym?

Każdy, kto zmaga się z uporczywym bólem stawów, mięśni oraz skutkami urazów, czy zwyrodnień powinien przemyśleć terapię laserem wysokoenergetycznym. Pozbycie się bólu nie tylko ułatwia codzienne funkcjonowanie, ale przede wszystkim powraca wysoki poziom komfortu życia. Laser wysokoenergetyczny w sklepie Astar.pl wyróżnia się wysoką jakością wykonania i zastosowaniem w działaniu najlepszych technologii. Każdy Klient przy zakupie otrzymuje pełne szkolenie z obsługi aparatu oraz wszystkie niezbędne dodatki do korzystania z niego. Urządzenie może być bez przeszkód stosowane w zabiegach niskoenergetycznej laseroterapii biostymulacyjnej. Dzieje się tak, ponieważ można do niego podłączyć aparaty prysznica laserowego, skaner oraz sondy punktowej. Wszystkie obsługiwane programy mają instrukcję, którą zobrazowano poprzez dodanie niezbędnych ilustracji. Łatwość użytkowania zapewnia ponadto duży - siedmiocalowy, czytelny wyświetlacz graficzny, którym steruje się za pomocą panelu dotykowego. Oczywiście poddanie się działaniu lasera wysokoenergetycznego musi zostać poprzedzone konsultacjami, podczas których wyklucza się ewentualne przeciwwskazania.