Jak dbać o skórę w czasie lata?

Latem skora jest najbardziej narażona na wszelkie szkodliwe działania promieni słonecznych. Warto więc mieć kosmetyki, które będą jej kondycje skutecznie poprawiać. Poza balsamami po opalaniu, które będą nawilżać i utrwalą opaleniznę potrzebne będą również inne preparaty. Jak więc zadbać o zdrowy wygląd skóry? Jeśli nie chcecie wybrać się do kosmetyczki na specjalistyczny zabieg możecie się decydować na domową regeneracje w ramach 5 kroków.

1. Złuszczaj

Peeling będzie pomagał w usuwaniu obumarłych komórek i różnych zanieczyszczeń, dlatego skóra będzie lepiej przygotowana na kremy i balsami nawilżające. Peelingi również będą skutecznie pobudzać skorę i sprawią, że naturalna opalenizna będzie mogła wyglądać lepiej. Skóra twarzy jak i całego ciala takiego zabiegu będzie potrzebować. Do twarzy można używać delikatnego peelingu enzymatycznego albo też maseczki peel-of. Do ciała świetnie sprawdzać się będzie peeling ziarnisty, który będzie odpowiadał za usuwanie martwego naskórka.

Jeśli ktoś jest zwolennikiem kosmetyków naturalnych może sam wykonać peeling cukrowy. Wystarczy w miseczce wymieszać cukier z dodatkiem oliwy z oliwek i oleju ze słodkich migdałów oraz skórki z pomarańczy lub cytryny. Wszystko mieszamy dokładnie i nakładamy gotowy peeling na ciało. Będzie można zrobić to ręką albo z pomocą rękawicy, która będzie również pobudzać proces odnowy komórek.

2. Nawilżaj

Gdy martwy naskórek będzie usunięty trzeba dokonać nawilżenia. Skóra powinna być nawilżana codziennie niezależnie od pory roku. Po słonecznych kąpielach jej odżywienie będzie jednak szczególnie istotne. W tym celu warto uzywac kremu nawilżającego, szczególnie gdy skóra ma charakter suchy. Można także sięgac po krem lipidowy, który będzie odpowiadał za uszczelnienie naskórka. Używamy osobnego kremu na skórę pod oczami, która jest bardzo cienka i potrzebuje specjalnej troski.

Jak dbać o skórę w czasie lata?

3. Likwiduj przebarwienia

Przebarwienia najczęściej pojawiają się, gdy na słońcu spędza się za dużo czasu. Poza kremami z wysokimi filtrami w czasie opalania trzeba zadbać o skórę również po tym jak wróci się z wakacji. Stosować można między innymi specjalne kremy na przebarwienia, które rozjaśniają albo serum depigmentacyjne, które odpowiada za wyrównanie kolorytu skóry.

4. Nawilżaj od środka

Poza wszelkimi środkami kosmetycznymi i preparatami mamy jeszcze jedną ogólnodostępna magiczną rzecz a mianowicie wode. Warto pamiętać, by pić codziennie przynajmniej dwa litry i dzięki temu skóra od środka zostanie skutecznie nawilżona.

5. Zmień dietę

W czasie urlopu pozwalamy sobie na więcej, jemy dobre rzeczy, ale najczęściej po prostu niezdrowe. Dlatego również osłabiona zostaje skóra. Dlatego po tym jak wróci się z wakacji bardzo ważne będzie zmienić dietę na zbilansowaną. Co jeść, by nawilżać skórę? Przede wszystkim trzeba sięgnąć po owoce, warzywa i ryby. Skóra potrzebuje kwasów tłuszczowych nienasyconych i dlatego warto sięgać po ryby, gdzie będzie również cenna dla nas witamina E. Odpowiednia dieta będzie w stanie skutecznie wpłynąć na stan skory i poprawi istotnie jej wygląd.