Regeneracja płytki paznokcia

Hybryda zdominowała obecnie paznokcie i coraz więcej kobiet stawia na tego typu manicure czy pedicure. I nie powinno być zaskoczenia, ponieważ dzięki takim zabiegom będzie można cieszyć się wyglądem rąk i nóg bez żadnych niedoskonałości przez 3 tygodnie. Jak zadbać o płytkę paznokcia po tym jak hybryda będzie zdjęcia? Przede wszystkim manicure hybrydowy był wyjątkowym rozwiązaniem, gdy chodzi o staranie się kobiet o piękne paznokcie. Trwałość jest wyjątkowa jednocześnie nie trzeba było się obawiać estetycznych niedoskonałości ze względu na nowoczesne utwardzenie UV, które daje wyjątkową trwałość w ciągu minuty. Nie trzeba się także obawiać o odpryski jak przy lakierach tradycyjnych. Paznokcie, które będą pomalowane hybrydą bez uszkodzeń są w stanie długo przetrwać. Jednak zawsze bardzo ważna będzie regularna pielęgnacja i dłoni i paznokci, by płytka nie została zniszczona.

Przyczyny słabych paznokci

Regeneracja paznokcia wskazana będzie nawet wtedy gdy paznokcie wyglądają na zdrowe oraz silne. Trzeba pamiętać, że manicure hybrydowy będzie wpływał na osłabienie płytki. Można tego nie widzieć po pierwszej wizycie, ale po długim okresie ciągłego noszenia bez pielęgnacji może być tak, że paznokcie będą rozdwajane i łamliwe.

Pierwszy powód słabych paznokci to złe nałożenie albo zdjęcie hybrydy. Jeśli ktoś chce na taki zabieg się wybrać to trzeba udać się do sprawdzonej kosmetyczki z odpowiednią wiedza i doświadczenie przy nakładaniu hybrydy. Szczególnie źle zdjęcia hybryda może przyczyniać się do problemów z paznokciami. Jeśli widać, że lakier odchodzi od płytki paznokcia nie będzie można go zrywać jej samodzielnie. Wtedy trzeba się udać do profesjonalnego salonu, by dokonać usunięcia hybrydy. Osłabione i zniszczone paznokcie mogą być również wynikiem choroby. Jeśli ktoś boryka się z grzybica czy inną chorobą płytki paznokciowej trzeba udać się do dermatologa. Dopiero po wyleczeniu problemu przystępuje się do przygody z hybrydami. Nie nakładamy hybrydy kiedy mamy chore paznokcie. To jeszcze pogorszy stan. Kosmetyczka może również odmówić wykonania zabiegu, jeśli paznokcie są w złym stanie.

Sposoby na regenerację paznokci po hybrydzie

Każda regeneracja czy pielęgnacja przede wszystkim musi być systematyczna. Jeśli ktoś nie będzie wykonywał pielęgnacji cyklicznie nie będzie żadnych efektów. Warto wyrobić sobie pewne nawyki, które sprawią, że łatwiej będzie utrzymywać paznokcie w doskonałym stanie. 

Dłonie będą także odżywione i odpowiednio nawilżone.

W sklepach mamy rożne preparaty służące do pielęgnowania paznokci. Trzeba nawilżać dłonie i paznokcie, gdy ktoś będzie miał hybryde. Nie stosuje się pielęgnacji wyłącznie w momencie, gdy płytka będzie wolna od lakieru. Ważny aspekt to także nawilżenie skórek. Można także inwestować w oliwkę, najlepiej taką w buteleczce z pipetka, która pozwoli na wygodne nakładanie produktu.

Regeneracja płytki paznokcia

Robimy przerwę

Paznokcie będą potrzebować odpoczynku. Stałe uczęszczanie na takie zabiegi może powodować, że płytka będzie istotnie osłabiona. Warto więc robić sobie tygodniowe czy dwutygodniowe przerwy między starą na nową. Pamiętać trzeba, że nie tylko lakier osłabia paznokcie, ale również źle przygotowana do nałożenia lakieru płytka może być powodem problemów.

Zabiegi na dłonie i paznokcie

Jeśli kobieta nie chce stosować kremów czy oliwek może także wybrać się na zabiegi, dzięki którym będzie można regenerować paznokcie. Taki zabieg wykonywać można w domu. Przyda się do tego maseczka do paznokci albo kremy w zestawie z rękawiczkami. Tego typu czynność również trzeba robić regularnie, by mieć gwarancję, że efekt będzie miał charakter długotrwały.

Zabezpiecz hybrydę hybrydą!

Można także zdecydować się na specjalną proteinową bazę, dzięki której ochrona płytki będzie nieco lepsza. Baza proteinowa posiada kompletny zestaw witamin, które wzmacniają płytkę jak witamina E czy b5. Do diety dołączyć można także specjalnie suplementację witaminami.

Paznokcie ciągle wymagają pielęgnacji. Nie jedynie wtedy gdy uczęszcza się do kosmetyczki na manicure czy pedicure. Warto także dopytać w salonie kosmetycznym, jak można skutecznie pielęgnować paznokcie.