Jak wykonać zabieg keratynowego prostowania włosów?

Niezależnie od tego czy ma się proste czy kręcone włosy, prostownica jest stałym elementem wykorzystywanym przez większość współczesnych kobiet. Szczególnie, że nasz rynek zalały tanie prostownice z Chin. Kobiety chętnie je kupują, ale one niekoniecznie dobrze wpływają na włosy. W efekcie wiele kobiet ma problem przesuszonych, spalonych włosów i końcówek. Firmy kosmetyczne przygotowują natomiast różne metody i środki, dzięki którym fryzury będzie można doprowadzić do perfekcji. Takim hitem jest prostowanie keratynowe.

Ten sposób przybył do nas z Brazylii. Keratynowe prostowanie włosów znane jest także jako brazylijskie, polega nie tylko na prostowaniu, ale połączone jest dodatkowo z odżywieniem i odbudową włosów z pomocą keratyny, czyli białka, które naturalnie stanowi o budowie włosa. To właśnie niedobór keratyny powoduje problemy takie jak puszenie, przesuszanie fryzury. Keratynowa terapia powstała pod kątem gęstych włosów mieszkanek Brazylii, by chronić je przed palącym słońcem oraz wilgocią a także, by prostować bujne loki. Jednak metoda ta sprawdza się doskonale także na włosach Europejek, których głowy są wystawiane na działanie czynników atmosferycznych, ale także na szkodliwe chemiczne zabiegi.

W domu czy u fryzjera?

To pytanie jest podobne do tego jakie zadają sobie kobiety, które chcą farbować włosy. I z odpowiedzią będzie podobnie. Wszystko uzależnione jest od potrzeb i tego co będzie chciało się osiągnąć. Keratynowe prostowanie włosów w zaciszu domowym będzie się sprawdzać, jeśli ktoś chce mieć odżywiającą terapię. Przed wykonaniem takiego zabiegu trzeba jednak wybrać sprawdzone i bezpieczne produkty.

W sprzedaży jest sporo artykułów, które na to pozwolą. Można znaleźć zestawy za kilkadziesiąt złotych. Niezależnie od tego jaką firmę się wybierze w zestawie do keratynowego prostowania włosów będzie szampon oczyszczający, odżywka czy keratynowy preparat. Aby w pełni przygotować się do zabiegu trzeba mieć jeszcze pędzelek, który pozwoli na nakładanie specyfików na włosy, grzebień czy prostownice i suszarkę. Bardzo ważne jest włożenie ochronnych rękawiczek a także maseczki. Preparaty mogą podrażnić oczy albo skórę. Warto zabieg przeprowadzać w pokoju, gdzie jest okno, które będzie można uchylić. Warto o pomocy poprosić drugą osobę, która będzie nakładać keratynę i może zająć się wyprostowaniem oddzielnych pasm, co samemu będzie trudne do wykonania.

Jak wykonać zabieg keratynowego prostowania włosów?

Czy warto?

Oczywiście domowe zabiegi upiększające będą zawsze wymagać czasu i nakładu pracy od człowieka. Z drugiej strony keratynowe prostowanie w salonie to koszt kilkuset złotych, a nawet niekiedy powyżej tysiąca. Obecnie dzięki szerokiej bazie kosmetyków o fryzjerskim charakterze będzie można samodzielnie zadbać o włosy we własnej łazience i wydaje się, że warto z takich możliwości skorzystać. Zawsze można próbować kilku różnych produktów, przygotować się do zabiegu tak, by nie zniszczyć sobie włosów jeszcze bardziej. Jeśli ktoś taki zabieg będzie realizował świadomie to na pewno efekty będą pozytywne.