Sposób na suchą skórę

Uporczywe drapanie się, wywołane przez swędzącą skórę, nadmierne ilości włosów, wypadających z głowy, słaba ich forma czy też białe płaty to alarm, świadczący o tym, że mamy do czynienia z wysuszoną skórą. Sposób jest prosty, ale wymagający systematyczności. Mowa o właściwej pielęgnacji.

Przyczyny wysuszonej skóry

Bardzo często sucha skóra mylona jest z łupieżem, ponieważ objawy tych chorób są bardzo do siebie zbliżone. Chodzi o poczucie nadmiernego swędzenia, wspomniane białe płatki czy poczucie podrażnienia, a nawet ran w głowie. Sposobem, który dokona rozróżnienia jest zastosowanie szamponu przeznaczonego do leczenia łupieżu. Jeśli jego użytkowanie nie poskutkuje, prawdopodobnie problemem jest właśnie sucha skóra. By osiągnąć pewność, warto skonsultować się ze specjalistą. Suchość skóry wywoływana jest przez obecność w klimatyzowanych miejscach, wielokrotne korzystanie z urządzeń przeznaczonych do stylizacji włosów typu suszarka, lokówka czy prostownica, poddawanie się zabiegom koloryzacyjnym, pielęgnacja głowy w bardzo ciepłej wodzie czy częste przebywanie na słońcu bez żadnej ochrony.

Sposób na suchą skórę

Efektywna pielęgnacja

Osoby zmagające się problemem suchej skóry powinny odmówić sobie chwilowej przerwy w zabiegach koloryzacyjnych, typu farbowanie czy rozjaśnianie. Warto przestać stosować produktów do stylizacji takich jak lakiery, pianki. Trzeba dać skórze czas na regenerację, zastosować maseczki nawilżające, które łatwo samemu przygotować w domowym zaciszu, korzystając z jajek, jogurtu naturalnego, oliwy z oliwek i miąższu z awokado. Należy pamiętać o pełnowartościowej diecie, składającej się z pestek dyni, ryb, suszonych owoców, chudych mięs, owoców i warzyw. Trzeba właściwie nawadniać organizm, za pośrednictwem zup czy soków z warzyw i owoców. W swojej kosmetyczce nie może zabraknąć szamponu nawilżającego, np. szamponu Emolium. Konieczne by w składzie nie było substancji uszkadzających barierę hydrolipidową naskórka soli i siarczanów. Trzeba zmienić nawyki mycia włosów, szampon należy spłukiwać letnią wodą, a włosom dać możliwość samodzielnego wysuszenia.