Naturalne sposoby na długie włosy

długie włosy

Jeśli włosy rosną wolno, a będzie nam zależeć nad tym, by proces ten przyspieszyć i cieszyć się długimi włosami będzie można myśleć o wypróbowaniu naturalnych sposobów. W Efekcie kosmyki będą rosnąć szybciej i zostaną skutecznie wzmocnione. Mamy trzy proste zabiegi, które warto w swoim domu sobie przeprowadzić.

Dieta a także kondycja włosów

Aby włosy mogły rosnąć szybciej należy wprowadzić do jadłospisu produkty, które będą bogate w witaminy a także cenne składniki mineralne. Dla kondycji kosmyków bardzo ważne będzie między innymi żelazo, które występuje w wątróbce. Dzięki temu będzie można między innymi przeciwdziałać wypadaniu włosów. Cenna dla nich będzie także witamina E czy witamina b12. Dzięki temu włosy będą lepiej odżywione a także bardziej odporne na uszkodzenia. Na pewno warto zjadać produkty, które są bogate w białko, takie jak miedzy innymi jaja, mięso. Niedobór tego składnika będzie skutkował łamliwością włosów a także ich wypadaniem. Dodatkowo poznać można kilka sposobów na przyspieszenie wzrostu włosów.

Naturalne sposoby na długie włosy

Ocet jabłkowy na porost włosów

Ten produkt spożywczy będzie można wykorzystać do przygotowywania płukanki do włosów. Receptura jest na pewno prosta, dlatego nikt nie będzie miał problemu z przygotowywaniem produktu. Wystarczy połączyć ¾ szklanki wody z ¼ szklanki octu. Mieszankę taką będzie się nakładać na umyte jeszcze mokre włosy i wykonuje się masaż. Na koniec trzeba wszystko spłukiwać.

Ocet jabłkowy będzie skutecznie oczyszczał skórę głowy. Dodatkowo będzie można utrzymywać równowagę pH skalpu oraz włosów bez uszkodzenia naturalnych olejków. Poprawiać się będzie krążenie krwi w mieszkach, wzmocnione będą cebulki, lepiej będzie wyglądać zdrowy porost.

Kozieradka na porost włosów

Ziele to nie tylko będzie poprawiać tempo wzrostu włosów, ale może również chronić przed ich wypadaniem. Chronić będzie naturalny kolor i będzie skutecznie pobudzać ich regenerację. Możemy przygotowywać sobie z tego ziołową wcierkę. Wystarczy zalać 1 łyżkę nasion kozieradki wrzącą wodą. Następnie odstawia się napar do zaparzenia i wystygnięcia. Następnie aplikuje się płyn na skórę głowy oraz pasma przy użyciu strzykawki albo przy butelkach z atomizerem.

Olej kokosowy na porost włosów

Ten tłuszcz to przede wszystkim naturalna odżywka do włosów. Utrzymuje skórę głowy w dobrej kondycji oraz pomaga w odbudowie struktury proteinowej w kosmykach. Co ciekawe będzie to również skutecznie wspomagać wzrost nowych włosów, naprawione będą powstałe już uszkodzenia. Olej kokosowy jest również znany jako sposób na to, by chronić się przed wypadaniem włosów. To naturalny kosmetyk, wydajny i co ważne przyjemny w stosowaniu. Zanim nakładać się go będzie na włosy należy je wcześniej zwilżyć. Najlepiej będzie olejem masować skórę głowy i następnie wcierać w poszczególne pasma. Potem trzeba owinąć głowę ręcznikiem i idziemy potem spać. Najlepiej olej zostawić na cały dzień na włosach. Rano myjemy przy użyciu szamponu. Olej zadziała jak balsam i sprawi, że włosy będa doskonale odżywione.