Rodzaje termometrów

Termometr znajduje się w każdej domowej apteczce, współczesne urządzenia są o wiele bardziej zaawansowane i dokładne. Jeszcze stosunkowo niedawno stosowano wyłącznie tradycyjne termometry rtęciowe, jednak nie były one do końca bezpieczne, zwłaszcza dla małych dzieci. Pojawiało się realne niebezpieczeństwo przedostania się trującej substancji do buzi lub oczu osoby małoletniej.

Rodzaje termometrów

Współczesne termometry

Termometry produkowane obecnie są nie tylko bezpieczne, ale również precyzyjne, pomiar temperatury nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. Niektóre z nowoczesnych urządzeń dokonują pomiaru w zaledwie kilka sekund. Jest to szczególnie istotne w domach, w których wychowuje się małe dzieci, a w ich przypadku nie ma mowy i dużych pokładach cierpliwości. Termometry dostępne w sklepie internetowym Geratherm występują również w wariantach bezdotykowych, tę wygodę doceni każdy użytkownik, gdyż przyczynia się do znacznej oszczędności czasu. Dodatkową zaletą jest możliwość mierzenia temperatury płynów oraz otoczenia, po raz kolejny jest to pomocne w przypadku opieki nad małymi dziećmi. Termometry dotykowe produkowane obecnie nie mają w sobie toksycznych substancji, tak jak było to w przypadku tradycyjnych urządzeń. Ponadto mierzenie temperatury może odbywać się w jeden z trzech sposobów: w odbycie, pod pachą oraz w ustach. Niezależnie od wybranego sposobu otrzymuje się jak najbardziej precyzyjny wynik, który pozwala stwierdzić ewentualną infekcję. Ciekawą funkcją jest możliwość zapamiętywania poszczególnych wyników, co jest bardzo przydatne przy obserwacji osób chorujących.

Pozostałe rodzaje termometrów

Poza klasycznymi urządzeniami do pomiaru temperatury, w ofercie Geratherm znajdują się także termometry owulacyjne. Jest to jeden z niezbędnych elementów dla par planujących w sposób naturalnych powiększenie rodziny. Oczywiście zaleca się ponadto obserwację cyklu miesięcznego, gdyż w przypadku każdej kobiety wygląda to zupełnie inaczej. Różnice dotyczą na przykład ilości dni płodnych, czas ich występowania oraz ewentualnych objawów, takich jak śluz, czy ułożenie szyjki macicy. Termometr owulacyjny pomaga w ustaleniu, kiedy następuje najlepszy czas na zapłodnienie, wskazuje na to właśnie temperatura. Musi być ona mierzona codziennie, o tej samej porze, najlepiej przed wstaniem z łóżka. W dni płodne temperatura ulega nieznacznemu podwyższeniu, dlatego urządzenie musi być precyzyjne. Co do wyglądu termometr owulacyjny jest podobny do tradycyjnego, jedynymi różnicami jest zastosowana substancja oraz zmniejszony zakres pomiaru. Naturalne planowanie poczęcia przy użyciu termometru owulacyjnego jest o wiele łatwiejsze, gwarantowana jest również łatwość odczytu. Termometry owulacyjne umożliwiają pomiar temperatury na trzy sposoby: rektalny, waginalny i oralny, substancją pomiarową jest natomiast galinstan. termometr owulacyjny jest higieniczny i bezpieczny dla środowiska, gdyż został wykonany z ekologicznych tworzyw. Na plus zalicza się oczywiście dokładność wykonywanych pomiarów, co jest najważniejsze ze względu na pełnioną funkcję.