Depilacja laserowa - o czym warto pamiętać?

Depilacja laserowa jest jedną z najpopularniejszych metod usuwania włosków. Jednak nie jest odpowiednia dla każdego klienta. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka zasadniczych kwestii.

 Depilacja laserowa - o czym warto pamiętać?

Na czym polega depilacja laserowa?

Wykorzystuje się tu intensywny promień światła do namierzania melaniny (ciemny pigment występujący we włosach i skórze), która jest powszechna w mieszku włosowym i wokół nasady włosów. Melanina absorbuje światło, dlatego wytwarza energię cieplna. Depilacja laserowa uszkadza mieszki włosowe. Dlatego włoski wypadają 1-2 tygodnie po zabiegu, a później odrastają. Jednak pamiętajmy, że po każdym zabiegu odrasta ich coraz mniej. Włoski odrastają też z opóźnieniem.

Laser/IPL

W depilacji laserowej często używane jest określenie: laser połączony z IPL (intensywne światło pulsujące). Zarówno laser, jak i IPL wykorzystują promienie światła do celowania w melaninę. Jednak technologia jest nieco inna.

Lasery wykorzystują wiązkę monochromatyczną, to znaczy pojedynczą długość fali specjalnie ukierunkowaną na daną głębokość. Pod uwagę brane są takie zmienne jak kolor włosów, odcień włosy i tekstura.

Z kolei IPL wykorzystuje promienie świetle polichromatyczne (pełne spektrum). Są one filtrowane, aby zastosować różne długości fal, zwykle 500-1200 nms. Ta technologia nie działa w przypadku jasnych, szarych, białych i rudych włosów

Czy wiesz, że wyniki mogą się różnić w zależności od osoby?

Depilacja laserowa sprawdzi się lepiej u osób z ciemnymi włosami i jasną skórą. Jednak badania wykazały, że w niewielkiej liczbie przypadków nawet idealni kandydaci nie zareagowali odpowiednio na zabieg. Pomimo licznych badań, wciąż nie ustalono przyczyny.

Profesjonalne zabiegi

Zabiegi laser gliwice są kosztowne. Nie spodziewajmy się też, że szybko rozwiążą nasz problem. Należy się liczyć z przynajmniej kilkoma sesjami. Dlatego musimy mieć najpierw duży budżet na tego typu zabiegi. Wybierzmy również profesjonalny gabinet, Urządzenia laserowe są potężne i mogą wywoływać wiele skutków ubocznych, zarówno tymczasowo, jak i stałych, jeśli zostaną użyte przez niewłaściwe osoby. Depilacja laserowa może być całkowicie bezpieczna, gdy przeprowadzi ją specjalista.

Najczęstsze skutki uboczne

Większość skutków ubocznych nie jest poważnych. Mają tylko charakter przejściowy. Zaczerwienienie, swędzenie, mrowienie, delikatne strupy i lekki obrzęk pojawiają się u wielu pacjentów. Powinny zniknąć w ciągu jednego dnia. Lekarz powinien poinformować nas o ewentualnych skutkach ubocznych na pierwszej konsultacji. Powinien też przeprowadzić test alergiczny na niewielkim obszarze skóry na kilka dni przed depilacją. Wtedy określi możliwe skutki uboczne. U osób o bardzo wrażliwej skórze mogą się pojawić lekkie siniaki. Znikną bardzo szybko.

 

Podsumowanie

Depilacja laserowa może być bardzo skutecznym sposobem na trwałe pozbycie się owłosienia. Skóra będzie gładka i miękka, bez wrastających włosków. Jeden zabieg nie wystarczy, aby uzyskać zadowalające wyniki. Przygotuj się przynajmniej na kilka zabiegów. Upewnij się, że wybrałeś profesjonalny gabinet, aby uniknąć groźnych skutków ubocznych.