Soczewki kontaktowe w podróży

Nadchodzące lato to czas wypoczynku i regeneracji. Dla wielu to jedyny moment, kiedy można solidnie odpocząć przed kolejnym nawałem obowiązków w pracy. Aby wypoczynek był w pełni udany, należy zapewnić sobie maksymalny komfort, ułatwiając codzienne funkcjonowanie detalami. Jak spędzić udany urlop w szkłach kontaktowych?

Każdy, kto zmaga się z wadą wzroku, doskonale wie, jak uciążliwe może być noszenie okularów podczas urlopu. Zachlapane wodą szkła podczas zażywania kąpieli, trudne do usunięcia ziarenka piasku w szczelinach okularów, widoczne na twarzy ślady po oprawkach, gdzie nie dotarło słońce – to tylko niektóre z wielu minusów codziennego użytkowania okularów. Przed planowaną podróżą spraw sobie soczewki kontaktowe i zobacz, jak przyjemny może być twój urlop.

Zrób zakupy

Dobrze zorganizowana podróż wymaga przemyślanych zakupów. Jeszcze będąc w Polsce kup dodatkowe dwie pary soczewek, które zapakujesz do podróżnej torby. Nigdy nie wiadomo, czego można się spodziewać – jedna z soczewek może przypadkiem ulec rozerwaniu, lub zgubisz ją w trakcie nurkowania. Dodatkowy komplet szkieł kontaktowych pozwoli ci uniknąć poszukiwania produktu w zagranicznych sklepach. W niektórych krajach zakupując soczewki o określonej mocy wymagana jest recepta od lekarza. Często jest też problem z dostępnością wszystkich produktów – może okazać się, że w sklepie optycznym nabędziesz jedynie soczewki, natomiast płyn i pojemnik dostępny będzie tylko w aptece. Chcąc uniknąć poszukiwań konkretnych punktów w obcym mieście, skompletuj sobie wszystko jeszcze przed wyjazdem.

Prócz soczewek zaopatrz się też w płyn w wersji podróżnej. Salony optyczne oferują produkty w wygodnych buteleczkach, kórych pojemność nie przekracza norm przestrzeganych na lotniskach.

Podczas pakowania umieść jedną parę soczewek w bagażu rejestrowanym, a drugą w bagażu podręcznym. Jeśli nieoczekiwanie jeden z pakunków się zgubi, co niestety nierzadko ma miejsce na dużych lotniskach, będziesz mieć dodatkową parę soczewek w drugiej torbie.

Rejs samolotem

Kilkugodzinny przelot do innego kraju może bardzo wysuszyć śluzówki oczu. Dzieje się tak za sprawą niskiego poziomu wilgotności, który w samolocie wynosi jedynie około 20 procent. Na czas rejsu spraw sobie soczewki jednodniowe, które doskonale nawilżą i dotlenią twoje oczy. Jeśli mimo wszystko czujesz, że twoje oczy stają się suche i podrażnione, zaopatrz się w nawilżające krople do oczu, które bez problemu zmieszczą się do bagażu podręcznego.

Soczewki kontaktowe w podróży

Komfort na urlopie

Jeśli nie chcesz martwić się problemami z suchością oczu, zdecyduj się na soczewki, które można nosić w trybie 2-tygodniowym lub miesięcznym. Wysokiej jakości soczewki kontaktowe, np. purevision 2 hd zapewnią najwyższy komfort użytkowania przez cały urlop. Te miękkie, hydrożelowe soczewki charakteryzują się bardzo wysokim współczynnikiem przepuszczalności tlenu, a zastosowana technologia ComfortMoist idealnie nawilża oczy przez cały czas użytkowania. Soczewki świetnie sprawdzą się zarówno w czasie wypoczynku (także aktywnego), jak i podczas wytężonej pracy przed monitorem, zapewniając wysoką ostrość widzenia nawet w słabo oświetlonym pomieszczeniu.