Materace piankowe – dlaczego warto się na nie skusić?

Sen ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Na jego jakość wpływa z kolei materac, na którym spędzamy ok. 8 godzin na dobę. Jego wyborowi warto więc poświęcić nieco uwagi, gdyż od rodzaju oraz jakości wybranego akcesorium zależy to, jak będziemy wypoczywali przez kilka kolejnych lat. Do najchętniej wybieranych obecnie akcesoriów należą materace piankowe. Dlaczego warto zainwestować w ich zakup?

Materace piankowe i ich najważniejsze cechy

Materace piankowe zdobywają coraz większą popularność w Polsce. Ogromne zainteresowanie nimi współczesnych, wymagających klientów wynika z bardzo zróżnicowanej oferty materacy dostępnych w sklepach stacjonarnych i internetowych. Aktualnie możemy kupić materace występujące w różnych rozmiarach oraz posiadające różne przeznaczenie. W sprzedaży znajdziemy m. in. materace piankowe dla dzieci i młodzieży, osób dorosłych, seniorów i osób w czasie rehabilitacji, sportowców, osób cierpiących na bóle kręgosłupa oraz ludzi na nadwagą. Materace piankowe są także doskonałym wyborem dla par z dużą różnicą wagi, z których każde z partnerów ma inne preferencje dotyczące twardości materaca.

Materace piankowe mogą być użytkowane z dowolnym rodzajem stelaży. Doskonale sprawdzą się ułożone na klasycznym stelażu, na stelażach sterowanych manualnie i elektronicznie a także na specjalnych stelażach przeciwodleżynowych. Szerokie możliwości materacy piankowych wynikają przede wszystkim z ich niskiej wagi oraz wysokiej elastyczności. Mała waga materacy piankowych jest także jedną z najważniejszych ich zalet. Takie akcesoria są bowiem łatwe w transporcie, pozwalają na wygodne podnoszenie i zwijanie oraz dają możliwość bezproblemowego odwracania, co doceniają zwłaszcza osoby starsze oraz mające problemy z kręgosłupem.

Materace piankowe – dlaczego warto się na nie skusić?

Walory zdrowotne materacy piankowych

Materace piankowe są bardzo cenione także ze względu na swoje właściwości prozdrowotne. W zależności od rodzaju mogą być użytkowane zarówno przez osoby w pełni zdrowie, jak i ludzi z określonymi problemami zdrowotnymi. Z ich zalet skorzystają m. in. osoby cierpiące na przewlekłe bóle kręgosłupa, ludzie z nadwagą, niedowagą, a także osoby starsze, które pragną poprawić jakość i komfort swojego snu. Wszystko ze względu na unikalne właściwości pianek poliuretanowych wykorzystywanych do produkcji materacy piankowych.

Pianka, z której stworzone są materace piankowe oferuje równomierne oparcie dla całego ciała dostosowując się do jego indywidualnych krzywizn. Dzięki temu materac doskonale podpiera nasz kręgosłup zapobiegając jego odkształceniom w trakcie snu oraz wspomaga prawidłową pozycję ciała. Kolejną, istotną zaletą zdrowotną, którą dysponują materace piankowe, są ich właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Pianka poliuretanowa nie pochłania bowiem kurzu, dzięki czemu materace z niej wykonane nie są podatne na rozwój roztoczy, grzybów i innych szkodliwych mikroorganizmów. Materace piankowe są więc idealnym wyborem dla alergików oraz małych dzieci.

Więcej praktycznych informacji na temat materacy piankowych oraz ich porównanie z materacami lateksowymi znaleźć można na stronie: https://www.wysypiamsie.pl/materac-piankowy-lateksowy.