Piękny i zdrowy uśmiech

Patenty na śnieżnobiały uśmiech

Śnieżnobiałe zęby są uzasadnionym powodem do dumy i jednym z najważniejszych kroków do zyskania pewności siebie w codziennych kontaktach międzyludzkich. Istnieje co najmniej kilka trików, które stosowane codziennie pozwalają na uzyskanie i utrzymanie pożądanej bieli zębów. Pierwszym z nich jest rozsądne spożywanie napojów takich jak: kawa, herbata, czy czerwone wino, po których na zębach pozostaje nieestetyczny osad. Oczywiście nie chodzi tutaj o całkowitą i nieodwracalną rezygnację, wystarczy bowiem, gdy zrezygnuje się z tych czynności tuż przed zaśnięciem. Konieczne jest wcześniejsze, dokładne wyszorowanie zębów. Istotną rolę odgrywa również odpowiednia twardość włosków szczoteczki, które skutecznie usunie wszelkie zanieczyszczenia i osady.

Piękny i zdrowy uśmiech

O czym jeszcze należy pamiętać?

O myciu zębów rano i wieczorem z pewnością pamięta każdy, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że równie istotne jest dokładne wyszorowanie języka, na którym także osadzają się bakterie. Aby zęby miały zadowalającą barwę i nie odstraszały przebarwieniami, warto pamiętać regularnie spożywać twarde warzywa i owoce, które niwelują nieestetyczne przebarwienia. Najwięcej właściwości wybielających mają przykładowo truskawki, ponieważ zawierają duże ilości fosforu i wapnia.

Pozostałe sposoby na białe zęby

Pomocne w utrzymaniu właściwego i estetycznego wyglądu zębów są również nitki dentystyczne, które można zakupić w każdej aptece. Doskonale czyszczą przestrzenie między zębami, a najlepszym rodzajem są te pokryte nadtlenkiem węgla. Niemałe znaczenie dla kondycji i nieskazitelnego wyglądu zębów mają regularne pory ich mycia, najlepiej wykonywać tę czynność zaraz po przebudzeniu i tuż przed pójściem spać. Ciekawą opcją na podkreślenie bieli zębów jest stosowanie szminek i pomadek w kontrastowych kolorach, które skutecznie wydobędą biel zębów na światło dzienne. W przypadku, gdy wszystkie wymienione sposoby okażą się mało skuteczne, zawsze pozostaje wizyta u stomatologa, który zastosuje odpowiednią metodę na uzyskanie śnieżnej bieli zębów.