Jakie kryteria wziąć pod uwagę przy wyborze wózka inwalidzkiego?

Osoby, które na skutek choroby lub wypadku zdane są w wielu przypadkach na pomoc osób trzecich, czasami nie mogą się nawet swobodnie poruszać. Utrata sprawności fizycznej jest ogromnym ciosem i trudno się oswoić z tym faktem, zwłaszcza, gdy wcześniej prowadziło się aktywny tryb życia. Aby ułatwić poruszanie się każdego dnia, niezbędny okazuje się wózek inwalidzki, jak najlepiej dostosowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Dzięki temu otrzymuje się przynajmniej namiastkę normalności, mimo wielu codziennych ograniczeń, z którymi trzeba się mierzyć.

Jakie kryteria wziąć pod uwagę przy wyborze wózka inwalidzkiego?

W jaki sposób podnieść jakość życia osób niepełnosprawnych?

W obliczu utraty sprawności trudno jest mówić o podnoszeniu jakości życia, gdyż w wielu przypadkach występuje silne załamanie nerwowe na skutek tragicznych wydarzeń. Jeżeli jednak można sprawić, że dana osoba będzie mogła uczyć się samodzielności, to mogą w tym pomóc dobrze dobrane do potrzeb i możliwości wózki inwalidzkie. W tym celu warto zapoznać się z ofertami sklepów internetowych, które mają w swoim asortymencie profesjonalny sprzęt medyczny. Takim miejscem jest zdecydowanie SklepMedicus.pl, który zaopatruje się u najlepszych producentów, by sprostać wszelkim wymaganiom klientów. Pierwszym kryterium wyboru wózka inwalidzkiego jest to, czy osoba, która będzie się nim poruszała ma możliwości ruszania rękoma. Jeżeli tak, najlepsze będą wózki inwalidzkie manualne, które wzmocnią siłę mięśni w górnych partiach ciała, co ma duże znaczenie w całym procesie obecnej i przyszłej rehabilitacji. Ponadto cała sylwetka danej osoby wygląda znacznie lepiej, manualne wózki inwalidzkie są najczęściej wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, niektóre modele są składane, dlatego bez problemu zmieszczą się do samochodowego bagażnika. Dość duża część osób niepełnosprawnych może cały czas poruszać się specjalnie przystosowanymi samochodami, dzięki czemu możliwość złożenia wózka inwalidzkiego jest potrzebna.

Wybór manualnego wózka inwalidzkiego – na co zwrócić uwagę?

Przed wyborem wózka inwalidzkiego warto udać się po poradę do fizjoterapeuty lub pracowników sklepu medycznego, którzy posiadają niezbędną wiedzę i wykształcenie w tym kierunku. Wózki inwalidzkie mają spełniać podstawową funkcję, czyli skutecznie ułatwiać życie osobom, które utraciły możliwość swobodnego poruszania się. Należy uwzględnić przede wszystkim prowadzony styl życia, gdyż będąc niepełnosprawnym również jest możliwe utrzymywanie kondycji. Dlatego pojazd powinien być zwrotny i mieć niewielkie rozmiary, by poruszanie się nim nie sprawiało dodatkowych trudności. Wózki inwalidzkie dostępne w Sklepie Medicus.pl spełniają wszelkie standardy, każdy model będzie więc dobrym wyborem. Kwestią jest poznanie większej ilości szczegółów na temat dodatkowych funkcjonalności. Wózki inwalidzkie wykonane ze stali są nieco droższe, szukając mniej kosztownych rozwiązań, można zdecydować się na tańczy odpowiednik – wykonany z aluminium. Jest równie solidny, ale znacznie lżejszy, kierowanie nim jest więc łatwiejsze.