Jak zabezpieczyć skórę podczas niskich temperatur?

Niskie temperatury, które pojawiają się między innymi późną jesienią, zimą i wczesną wiosną, bardzo często okazują się dużym wyzwaniem dla wrażliwej skóry. Dzieje się tak, ponieważ w wyniku chłodu skóra może szybciej tracić odpowiedni poziom nawilżenia, a także reagować na niskie temperatury wysypką lub pękającą skórą, co z kolei wiąże się z bardzo dużym dyskomfortem. Z tego typu objawami zazwyczaj zmagają się osoby cierpiące na różnego rodzaju alergie oraz na nadwrażliwość na zimno, ale niekiedy uczulenia lub popękana skóra pojawiają się w wyniku naruszenia bariery lipidowej. Dlatego też warto dowiedzieć się, w jaki sposób zabezpieczać skórę, aby skutecznie zminimalizować ryzyko tego typu zmian.

Starannie dobrane kremy oraz sposoby na zabezpieczenie skóry

W przypadku nadwrażliwości na zimno dobrym pomysłem staje się przede wszystkim częstsze nawilżanie skóry, na przykład podczas każdego wyjścia na zewnątrz. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, aby wybrane kremy wyróżniały się właściwościami pozwalającymi na odbudowę warstwy lipidowej skóry, która stanowi warstwę zabezpieczającą i chroniącą przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Oprócz tego nawet podczas chłodniejszych pór roku niezwykle ważne okazuje się stosowanie kremu z filtrem na skórę twarzy i szyi. Dzięki ochronie przed słońcem skóra będzie wolniej tracić swoje nawilżenie i tym samym zyska dużo lepszą kondycję.

Jak zabezpieczyć skórę podczas niskich temperatur?

Co więcej, w przypadku wyjątkowo wrażliwej skóry ważne staje się chronienie jej przed koniecznością kontaktu z niskimi temperaturami. W praktyce oznacza to, że warto zadbać o dodatkowe warstwy ubrań, na przykład o ciepłe rękawiczki czy wysoki komin, który zakryje również część twarzy. Dzięki temu zmniejszymy wahania temperatur podczas wyjścia z domu na zewnątrz i tym samym zanimalizujemy bardzo wrażliwą reakcję skóry. Warto jednak wspomnieć, że w przypadku bardziej skomplikowanych lub bolesnych dolegliwości, najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z dermatologiem, który pomoże w skomponowaniu odpowiedniej pielęgnacji.