Co zrobić, żeby włosy nie wypadały?

Wypadające włosy to problem, z którym zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. U wielu osób łysienie rozpoczyna się bardzo wcześnie. Problem ten jest szczególnie dotkliwy dla płci żeńskiej, gdyż długie, piękne i gęste włosy są wyrazem kobiecości i pewności siebie. Co zatem zrobić, by włosy przestały wypadać?

Przyczyny wypadania włosów

Wypadanie włosów często jest spowodowane życiem w nadmiernym stresie. To znak, świadczący o tym, że powinno się nieco zwolnić i odpocząć. Zdarza się także, że wypadanie włosów może być uwarunkowane nieprawidłową pielęgnacją włosów. Niedostosowane kosmetyki do struktury włosów mogą wyrządzić znacznie więcej szkody, niż pożytku. Ponadto wypadanie włosów może być spowodowane przez zbyt rzadkie mycie włosów i częste użytkowanie suszarki czy innych sprzętów służących do stylizacji włosów, co skutkuje wysuszaniem i łamaniem włosów. Dolegliwość ta występuje w przypadku stosowania nieprawidłowej diety, ubogiej w składniki odżywcze i witaminy.

Co zrobić, żeby włosy nie wypadały?

Sposób na wypadanie włosów

By zapobiec wypadaniu włosów należy zadbać o właściwą dietę. Na zdrowe i lśniące włosy należy stosować żelazo i witaminę B7, czyli biotynę. Na mocne i gęste włosy oddziałuje regularne zażywanie kwasu foliowego i cynku. W spożywanej diecie powinno dbać się o występowanie ryb, jaj, kaszy, nabiały, orzechów oraz wszystkich tych produktów, w których występuje białko, tak istotne w procesie budulcowym włosa.

By przeciwdziałać wypadaniu włosów należy wdrożyć właściwą pielęgnację. Ważne są kosmetyki jakie stosujemy do pielęgnacji. Nie należy za często zmieniać szamponu czy odżywki, gdyż to działa niekorzystnie na nasze włosy. Podobnie rzecz się ma ze sprzętami do stylizacji włosów, im rzadziej z nich skorzystamy tym lepiej. Włosy powinny być myte w letniej wodzie, a po myciu powinny schnąć samoistnie, suszarka, lokówka czy prostownica powinny być używane tylko na specjalne okazje. Ważne jest to, by za często nie wiązać włosów i upinać ich zbyt ciasno, ponieważ to też przyczynia się do ich wypadania.