5 błędów podczas samodzielnego nakładania hybrydy w domu

Teoretycznie jest to jeden z najbardziej trwałych sposobów na przygotowanie manicure. Cieszy się on obecnie bardzo dużą popularnością. To opcja doskonała dla kobiet zabieganych, obecnie coraz więcej kobiet decyduje się na nakładanie hybrydy samodzielnie w domu. Niestety to zwiększać będzie możliwość popełnienia błędów.

Błąd numer 1

Właściwie dobrany lakier to kluczowa sprawa. Jedynie oryginalny lakier hybrydowy będzie zapewniał trwały i dobrze wyglądający manicure, z którego kobieta będzie zadowolona. Tymczasem dostępne są także lakiery, które jedynie naśladują hybrydę. To niestety kiepskiej jakości podróbki, które wyróżnia wyłącznie niska cena. Takie kosmetyki zwykle nie będą się rozpuszczać i należy je spiłować a to tragiczne w skutkach dla płytki. Wystarczy wykonać jeden taki manicure i będzie można zniszczyć sobie paznokcie. Regeneracja uszkodzonej płytki może trwać nawet wiele miesięcy. Wybierać więc należy sprawdzone, polecane, oryginalne lakiery.

Błąd numer 2

Kolejny poważny błąd to nieodpowiednie odtłuszczenie płytki paznokcia. Wynika to głównie z braku znajomości podstawowych zasad o jakich trzeba pamiętać przy wykonywaniu manicure hybrydowego. Tłusta plytka sprawi, że manicure nie będzie trwały. Najlepiej więc sprawdzi się w tym przypadku profesjonalny cleaner, ale jeśli akurat nie będzie go w domu, wystarczy spirytus salicylowy albo zwykły zmywacz do paznokci. Pamiętać należy, że dobry jakościowo odtłuszczacz to idealny sposób na wykonanie hybrydy na wysokim poziomie.

Błąd numer 3

Niekiedy mówi się, że od przybytku głowa nie boli. Jednak nie w tym przypadku. Jednym z częściej popełnianych błędów będzie nakładanie zbyt grubych warstw lakieru. Chodzi tutaj nie tylko o lakier kolorowy, ale bazę i top coat. Warto wiedzieć, że każda warstwa powinna być bardzo cienka. W innym wypadku lakier może się wylewać na skórki, co nie tylko sprawi, że paznokcie będą nieestetycznie wyglądać, ale poza tym pod warstwę może się również dostawać się powietrze czy tez niewielkie zanieczyszczenia, a to sprawi, że trwałość manicure będzie słaba. Ten etap powinien zostać przeprowadzony przed rozpoczęciem nakładania hybrydy.

5 błędów podczas samodzielnego nakładania hybrydy w domu

Błąd numer 4

Bardzo często błędem jest złe zdejmowanie hybryd. Gdy robi się to samodzielnie bez odpowiednie wiedzy to będzie praktycznie pewne, że zniszczona zostanie bardzo delikatna płytka paznokciowa. Hybrydy pod żadnym pozorem nie piłuje się pilnikiem. Nie można jej także zrywać, ponieważ lakier zejdzie razem z warstwą płytki paznokciowej. Hybryda musi być rozpuszczona z pomocą acetonu, albo specjalnego preparatu do zdejmowania hybrydy.

Błąd numer 5

Ostatni błąd dotycz wielu osób i polega na poszukiwaniu oszczędności. Jeśli stawia się na tanie produkty, by kilka złotych zaoszczędzić to trzeba się liczyć z tym, że produkty będą słabej jakości. Tym samym manicure nie będzie tak efektowny i nie będzie miał tak wysokiej trwałości. W ten sposób po krótkim czasie będzie trzeba ponownie wykonać nałożenie lakieru a tym samym koszty będą podwójne, a oszczędności pozorne.