Najwygodniejsza poduszka do spania – czy warto, aby była z jedwabiu?

Wybór odpowiedniej poduszki nie jest wcale tak prostą sprawą, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Trzeba mieć na względzie wiele istotnych czynników, w tym materiał, z jakiego poduszka została wykonana. Warto zwrócić uwagę na jedwab – spanie na uszytej z niego poduszce przynosi szereg korzyści.

Jakie właściwości ma naturalny jedwab?

Jednym z kluczowych powodów, dla których warto postawić na poduszki jedwabne, są właściwości naturalnego jedwabiu. Jest to materiał często określany mianem królewskiego – i nie dzieje się tak bez przyczyny. Jedwab prezentuje się niezwykle elegancko, jest bardzo luksusowy i przyjemny w dotyku. Gładki, z charakterystycznym połyskiem, nie gniotący się i nie rozciągający – nie sposób tego nie docenić. Pomimo że wygląda na delikatny, w rzeczywistości jest mocny i wytrzymały. Nie przepuszcza wilgoci i ma właściwości termoregulacyjne. Oznacza to, że dostosowuje się do panującej na zewnątrz temperatury. W praktyce czyni go to idealnym materiałem na poduszki – i nie tylko – bez względu na porę roku.

Dlaczego warto wybrać poduszkę z jedwabiu?

Na korzyść poduszek jedwabnych przemawia parę ważnych przesłanek. Przede wszystkim są one przyjazne nawet dla bardzo wrażliwej skóry – w tym także dla tej ze skłonnością do alergii. Wynika to z tego, że jedwab wyróżnia się gęstym splotem, który nie sprzyja gromadzeniu się kurzu, roztoczy itp. Potwierdzone są również właściwości pielęgnacyjne jedwabiu. Śpiąc na wykonanej z niego poduszce, nie trzeba się obawiać o to, że rano na twarzy pojawią się zagniecenia. Omawiany materiał wspomaga nocną pielęgnację skóry m.in. poprzez spowalnianie procesu powstawania zmarszczek. Rano cera jest promienna i gładka. Po nocy na jedwabnej poduszce nie będzie też kłopotu z rozczesaniem włosów. Poduszki te są śliskie, w związku z czym włosy nie plączą się podczas snu.

Najwygodniejsza poduszka do spania – czy warto, aby była z jedwabiu?

Poduszki z jedwabiu – naturalna termoregulacja ciała

Wśród czynników wpływających na jakość snu jest odpowiednia temperatura panująca w sypialni. Dzięki temu ciało ani się nadmiernie nie poci, ani nie wychładza. Poduszka jedwabna zapewnia komfort, ponieważ latem przyjemnie chłodzi, a zimą otula przyjemną, ciepłą mgiełką. To daje pewność, że będzie można się na niej dobrze wyspać.

Czym kierować się przy wyborze poduszki jedwabnej?

Decydując się na zakup poduszki jedwabnej, trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim powinna być ona wykonana z wysokogatunkowego jedwabiu naturalnego. Duże znaczenie ma także staranność wykończenia. Nabywca musi mieć bowiem pewność, że poduszka posłuży mu przez długi czas – zwłaszcza że produkty z naturalnego jedwabiu nie są tanie. Solidna, świetnej jakości poduszka jedwabna to inwestycja na wiele lat. Warto się w nią zaopatrzyć u sprawdzonego sprzedawcy, który dba o jakość asortymentu. Można przy okazji rozważyć zakup innych wyrobów z jedwabiu, które będą dla poduszki świetnym uzupełnieniem i zapewnią jeszcze lepszy sen. Mowa tu m.in. o jedwabnych czepkach na włosy czy zasłonach na oczy.