Najlepsze metody na pozbycie się cellulitu
Bandaże antycellulitowe to produkt, który z roku na rok zdobywa sobie coraz większe rzesze zwolenniczek, a wielkie fale zainteresowania nimi pojawiają się zawsze wraz z pierwszymi ciepłymi miesiącami, które zwiastują nadchodzące lato. Jest to bowiem czas, kiedy dobrze by było pokazać trochę ciała, ale szokujące odkrycie po zimie potwierdza, że z cellulitem wcale nie jest lepiej. Często bywa znacznie gorzej i przed wyruszeniem na plażę trzeba mu najpierw wydać wojnę. Dlaczego bandaże antycellulitowe? Jak działają? Czy każdy może z nich korzystać? Zapraszamy do lektury.
Pomarańczowa skórka
Widmo spędzenie całego lata w spodniach lub w długich sukienkach coraz częściej zawisa także nad młodymi, szczupłymi i w dodatku wysportowanymi paniami. Związane jest to z faktem, iż cellulit, popularna niestety pomarańczowa skórka, jest problemem dotykającym w różnym stopniu niemal wszystkich pań. Spowodowane jest to faktem, ze ta przypadłość nie jest bynajmniej wywoływana przez nadwagę. Ma ona tutaj swoje znaczenie, ale zdecydowanie istotniejsze są predyspozycje genetyczne wpływające na produkcję hormonów oraz współczesny tryb życia wymagający od nas siedzenia przez wiele godzin dziennie. Bandaże cellulitowe mogą się okazać zbawienne.
Jak to działa?
Dostępne obecnie na rynku bandaże cellulitowe można dostać w wersjach na zimno i na ciepło. Stosuje się je na udach, brzuchu i pośladkach. To od kobiety zależy, na których partiach ciała chce się skupić. Zadaniem pasów jest poprawienie napięcia i jędrności skóry niezależnie od tego, czy do procesu wykorzystywane jest schładzanie czy rozgrzewanie skóry i warstw podskórnych. Bandaże cellulitowe posiadają w swoim składzie odpowiednie substancje, które skutecznie oddziałują na komórki pod skórą i poprawiają działanie metabolizmu. Przekłada się to na rozbijanie patologicznie sformowanych grudek tłuszczu, które właśnie nazywamy cellulitem. Te same substancje poprawiają krążenie krwi, umożliwiają lepsze radzenie sobie z rozstępami, a do tego zmiękczają skórę i wygładzają ją sprawiając, że jest przyjemniejsza w dotyku.
Stosowanie
Bandaże cellulitowe należy nakładać na skórę zaraz po wyjęciu z opakowania, by nie zdążyły wyschnąć. W ten sposób uzyskuje się najwięcej efektów z nałożonych na nie substancji aktywnych. Skóra powinna być nimi uciśnięta, ale nie na tyle, by mogło to powodować jakiekolwiek zaburzenia w przepływie krwi. Bandaże powinno się stosować przez około 8-10 tygodni nakładając je na 20 minut dziennie, czyli do czasu, kiedy wyschną.
Przeciwwskazania
Z bandaży nie powinny korzystać kobiety karmiące i w ciąży. Pozostałe przeciwwskazania związane są przede wszystkim z chorobami układu krążenia, nowotworami układu limfatycznego oraz z nieprawidłowym filtrowaniem substancji chemicznych w nerkach. Warto jest też odstawić je na czas menstruacji, jak również nie korzystać z nich przez godzinę po posiłku. Nie można także nakładać ich na skórę uszkodzona, czyli pod bandażem nie powinno być żadnych otwartych ran.