Odbudowa zębów przy pomocy mikroskopu

Kiedy jest niezbędne leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe jest zabiegiem, który musi być wykonany w chwili, gdy miazga zębowa jest dotknięta stanem zapalnym w nieodwracalnej formie, takie miejsce może być uratowane wyłącznie w taki sposób. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest dość nowatorską odmianą klasycznego zabiegu, może być wykonany w niemal każdym mieście, w tym w Warszawie, czy Krakowie, największą zaletą jest w tym przypadku łatwy dostęp do zmienionych chorobowo miejsc i tym samym bardziej precyzyjne wyleczenie dolegliwości. Zanim pacjent zostanie poddany leczeniu kanałowemu pod mikroskopem w Krakowie, konieczne jest wykonanie badania mikrotomograficznego , który dokładnie obrazuje stan korzenia zębowego. Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Krakowie zazwyczaj przynosi rezultaty już na pierwszej wizycie, w sporadycznych przypadkach zaleca się powtórną wizytę, jednak dotyczy to głównie pacjentów, u których zmiany są zbyt daleko rozwinięte, by móc je całkowicie zniwelować za pierwszym razem.

Czy warto wyrywać ząb?

Osoby zmagające się z bólem zęba niejednokrotnie zastanawiają się, czy może lepszym wyjściem byłoby jego usunięcie, specjaliści jednak odradzają takie postępowanie, a w zamian zalecają leczenie kanałowe pod mikroskopem, na przykład w Krakowie, gdzie wykorzystuje się do tego celu wyłącznie profesjonalny sprzęt, taki zabieg skutecznie pozwala na pozbycie się powracających stanów zapalnych. W przypadku wyrwania zęba, konieczne jest późniejsze wszczepienie implantu lub uzupełnienie ubytku mostem, by zapobiec utracie większej ilości zębów w krótkim czasie, leczenie kanałowe pod mikroskopem jest znacznie bardziej korzystne pod względem ekonomicznym, gdyż nie generuje w przyszłości dodatkowych nakładów finansowych. leczenie kanałowe pod mikroskopem kraków pozwala na skuteczne pozbycie się bólu, a po zabiegu konieczne jest wzmocnienie zęba poprzez wklejenie odpowiednio dopasowanych wkładów z włókna szklanego, tę czynność można wykonać podczas jednej wizyty u doświadczonego stomatologa.

Odbudowa zębów przy pomocy mikroskopu

Czy są możliwe powikłania po leczeniu kanałowym?

Oczywistym jest, że leczenie kanałowe pod mikroskopem w Krakowie zalicza się do interwencji chirurgicznej, a każda z nich obarczona jest ryzykiem dla zdrowia pacjenta, w tym przypadku chodzi o ewentualność pęknięcia zęba lub odczuwania lekkiego dyskomfortu po przeprowadzeniu zabiegu. W niektórych przypadkach, na policzku może pojawić się siniak, który jednak nie staje się zagrożeniem dla zdrowia, czy też życia pacjenta, jeżeli natomiast ból okazuje się silniejszy, stomatolog najczęściej wypisuje receptę na antybiotyk, który uśmierzy ból. Wśród wielu zaleceń po przejściu zabiegu leczenia kanałowego pod mikroskopem w Krakowie znajduje się sugestia przeżuwania pokarmów po przeciwnej stronie, przynajmniej do czasu zakończenia leczenia, czyli zacementowania korony zęba. Dopiero wówczas można stopniowo wracać do wcześniejszych przyzwyczajeń, pełną odbudowę zęba należy zakończyć jak najszybciej, by zapobiec ewentualnym nawrotom w postaci kolejnych infekcji.