Jaki płyn do pielęgnacji i dezynfekcji soczewek kontaktowych wybrać?

Poszukujesz profesjonalnego, skutecznego i bezpiecznego płynu pielęgnacyjnego do swoich soczewek kontaktowych? Właściwa pielęgnacja szkieł kontaktowych jest niezwykle istotną czynnością jaką należy wykonywać regularnie i systematycznie. Czyste soczewki są gwarancją wysokiej jakości widzenia, komfortu noszenia oraz bezpieczeństwa zdrowia oczu. Zastanawiasz się jaki preparat będzie najlepszy, na jakie czynniki należy zwrócić uwagę podczas zakupów?

Najlepszy płyn do zadań specjalnych, czyli wielofunkcyjny płyn do soczewek kontaktowych!

Płyn do pielęgnacji soczewek powinien być właściwie dobrany do rodzaju szkieł kontaktowych. W ostatnich latach użytkownicy popularnych "szkieł" najchętniej wybierają soczewki miękkie lub soczewki hydrożelowe, jednym z głównych powodów jest wysoki komfort ich noszenia.

Do pielęgnacji takich soczewek kontaktowych najlepiej sprawdzają się płyny wielofunkcyjne. Obecnie najlepszym na rynku jest płyn ReNu Mulitiplus. Płyn ten przeznaczony jest do dezynfekcji, oczyszczania oraz pielęgnowania soczewek kontaktowych. Skutecznie radzi sobie z usuwaniem wszelkich zanieczyszczeń i tzw. osadów białkowych. Dodatkową zaletą płynów wielofunkcyjnych jest działanie nawilżające soczewki, co przekłada się na łatwość ich aplikacji oraz komfort noszenia. Dobrze nawilżone soczewki miękkie są praktycznie nie wyczuwalne na oku, nie podrażniają go ani nie przesuszają.

Jaki płyn do pielęgnacji i dezynfekcji soczewek kontaktowych wybrać?

Jak używać wielofunkcyjnego płynu do soczewek?

Sposób użycia płynu do soczewek jest banalnie prosty, zgodnie z podstawowymi zasadami dbania o szkła kontaktowe, płynu należy używać codziennie. Jak? Każdego wieczora po zdjęciu soczewek, umieść je w wewnętrznej stronie dłoni a następnie wylej na nie kilka kropel zakupionego płynu, delikatnymi ruchami oczyść soczewki usuwając z nich wszystkie zanieczyszczenia. Pamiętaj, żeby soczewki wyczyścić z obydwu stron - zarówno zewnętrznej jak i wewnętrznej. Po czyszczeniu ponownie przepłucz soczewki a następnie umieść je w specjalnym pojemniku/etui do ich przechowywania, wypełnionego płynem. Tak oczyszczone i wypielęgnowane soczewki będą gotowe do ponownego użycia, następnego dnia.

Wszystko czego potrzebujesz jest w zasięgu Twoich rąk!

Jako posiadacz szkieł kontaktowych z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego jak częste są Twoje wizyty w sklepie optycznym. Niezwykle tanim, wygodnym i modnym w ostatnich czasach stało się dokonywanie zakupów online.

Internetowych sklepów zajmującą się sprzedażą akcesoriów optycznych jest naprawdę wiele - znajdziesz wszystko czego jako użytkownik soczewek kontaktowych potrzebujesz. Od samych soczewek po profesjonalne płyny pielęgnacyjne i pojemniczki. Oferty takich sklepów jest niezwykle bogate, co więcej oferowane w sprzedaży produkty to artykuły wysokiej jakości, wyłącznie renomowanych marek zajmujących się produkcją preparatów i akcesoriów optycznych.

Dostępne są zarówno płyny wielofunkcyjne jak i płyny oksydacyjne, dzięki czemu z pewnością dobierzesz produkt odpowiedni do własnych potrzeb. To co charakteryzuje internetowe sklepy optyczne to atrakcyjna cena, która zachęca do zakupu.